fpr
08 بهمن 1401 - 12:08

عملیات اجرایی سامانه فاضلاب تکاب کلنگ زنی می شود

ارومیه - فرماندار تکاب گفت: عملیات اجرایی طرح سامانه فاضلاب این شهر با ۴هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه به زودی آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل حیدری آزاد صبح شنبه در جلسه ستاد گرامیداشت دهه فجر تکاب با بیان اینکه احداث طرح فاضلاب شهری از مهمترین طرح های توسعه ای تکاب و از مطالبات چندین ساله اهالی این شهر بوده که در دولت سیزدهم محقق می شود، افزود: برای اجرای این طرح زیربنایی ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: برای اجرای سامانه فاضلاب شهر تکاب ۱۰۸ کیلومتر شبکه گذاری با لوله های با قطرهای ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلیمتر و احداث ۳.۲ کیلومتر خط انتقال با لوله های ۷۰۰ میلیمتری انجام می شود.

فرماندار تکاب اظهارکرد: همچنین تصفیه خانه فاضلاب شهری نیز با ظرفیت ۱۴۰ مترمکعب در شبانه روز در زمینی به مساحت پنج هکتار در مسیر جاده شاهین دژ احداث خواهد شد.

حیدری آزاد با بیان اینکه با اجرای طرح سامانه فاضلاب شهر تکاب شاخص های توسعه ای این شهرستان در بخش بهداشت و محیط زیست ارتقا می یابد ادامه داد: اجرای این طرح پس از سال ها انتظار مردم و رکود پروژه اکنون با سیاست های محرومیت زدایی دولت سیزدهم عملیاتی می شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1002212