fpr
08 بهمن 1401 - 16:26

وزیر کشور: ۱.۵ میلیون تُن آرد مازاد در کشور توزیع می‌شود

وزیر کشور گفت: حداقل ۱.۵ میلیون تُن آرد مازاد توزیع می‌شود اما بخشی از آرد نانوایی‌ها به صنف و صنعت منتقل و بخشی در گاوداری‌ها مصرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ری، احمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز در دومین نشست مشترک معاونین استاندار، مدیران کل ستادی، فرمانداران و بخشداران استان تهران که در حرم عبدالعظیم(ع) شهرری برگزار شد، با اشاره به موضوع تعدد شوراها، اظهار کرد: پیشنهادها در این باره ارائه و در صورت نیاز برخی شوراها با یکدیگر ادغام شود.

وحیدی ادامه داد: استان تهران نقطه‌ای است که می‌تواند با انعکاس به موقع موضوعات از سوی فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها، محلی برای هشداردهی درباره مشکلات و البته ارائه راه حل‌ها باشد.

فرماندار و بخشدار باید با تمام توان در خدمت مردم باشد

وی با تاکید بر اینکه سرمایه اجتماعی دولت وابسته به عملکرد نمایندگان دولت در استان‌ها و شهرستان‌ها است، عنوان کرد: بیش از مشکلات معیشتی و موضوعات دیگر، آنچه برای مردم و البته دولت مهم است اینکه فرماندار و بخشدار با تمام توان در خدمت مردم باشد و کرامت آن‌ها حفظ شود.

وزیر کشور تاکید کرد: مسؤولان حافظ و مجری قانون باشند و هر مسوولی در هر جایگاهی به وظایف خود عمل کند، همچنین هیچ موضوعی در سطح شهرستان‌ها از نگاه مدیران دور نمانده و برای مسائل مختلف چاره‌اندیشی شود.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران، اظهار کرد: در بسیاری از موارد ساخت و سازها در موارد گران‌قیمت از جمله حوزه شمیرانات انجام می‌شود، بنابراین باید رویکرد درستی برای مقابله با متخلفان این حوزه انجام شود.

وزیر کشور با اشاره به برخی موضوعات درباره میزان توزیع آرد در سطح نانوایی‌ها، بیان کرد: حداقل ۱.۵ میلیون تُن آرد مازاد توزیع می‌شود اما بخشی از آرد نانوایی‌ها به صنف و صنعت منتقل و بخشی در گاوداری‌ها مصرف می‌شود.

احمدی ادامه داد: کمبودی در زمینه توزیع آرد وجود ندارد، بلکه باید نظارت و پیگیری‌ها در این باره با جدیت بیشتری انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به حضور اتباع گفت: هویت برخی از این افراد احراز و بخشی نیز احراز نشده است که از نگاه ما حضورشان غیرقانونی است مگر آنکه در چارچوب قوانین حضور اتباع ثبت نام کنند تا هویت آنها برای ما محرز شود.

باید سازمانی متکفل اتباع شود

وزیر کشور اظهار کرد: باید سازمانی متکفل این کار شود و تا پیش از آن اداره اتباع باید این کار را پیگیری کند و نوع ساماندهی حضور اتباع از جمله در موضوعات اشتغالزایی مشخص و روشن شود.

وی اضافه کرد: افرادی که حاضر نیستند تحت شناسایی قرار بگیرند، درصورت امکان مشکل آنان حل و یا موضوع حضور غیرقانونی بودنشان تعیین تکلیف شود.

انگیزه عامل حمله به سفارت باکو شخصی بود

وزیر کشور در خصوص حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، اظهار کرد: بر اساس گزارشاتی که تاکنون اعلام شده، این اقدام به واسطه مسئله‌ای شخصی صورت گرفته و باید در این ردیف نیز رسیدگی شود.

وی ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه، همدردی و ابراز تسلیت خود به کشور جمهوری آذربایجان و خانواده فرد مقتول این حادثه را اعلام کرد.

پایان پیام/۶۷۰۶۲

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002952