fpr
08 بهمن 1401 - 18:47

پیشرفت‌ کشور باعث خشم دشمنان از انقلاب شده است

امام جمعه اصفهان با اشاره به وسعت زیاد مناطق کویری استان گفت: با تدابیر فاخرو همت بلند دولتمردان می‌توان ازاین فرصت خدادادی در جهت راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی و تولید برق به نفع کشور بهره برد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در دیدار با رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و هیأت همراه ضمن تبریک ایام رجبیه اظهار کرد: حضور دولتمردان برای افتتاح پروژه‌ها در استان اصفهان خاصه در مباحث تولید برق و راه اندازی نیروگاه‌های خورشیدی بسیار مغتنم و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان ۱۰۶ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که بالغ بر سه چهارم این استان را مناطق کویری تشکیل داده است گفت: گرچه این مناطق قابل کشت و زرع نیستند ولی می‌تواند با تدابیر و اندیشه فاخر و همت بلند دولتمردان به فرصتی بی‌نظیر در تولید برق براساس نیروگاه‌های خورشیدی تبدیل و این امر کمکی به مردم و کشور شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به اینکه در ابتدای انقلاب اسلامی ظرفیت تولید برق کشور تنها ۷ هزار مگاوات بوده است، تصریح کرد: اما امروز این ظرفیت به عدد قابل توجه ۸۲ هزار مگاوات رسیده است که جای تشکر از همه دولت‌ها دارد.

آیت الله طباطبائی‌نژاد افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، معدود مکان‌ها و کارخانجات از نعمت برق برخوردار بودند ولی امروز در دورترین نقاط کشور برق وجود دارد و براین اساس رهبر معظم انقلاب به جهاد‌تبیین برای نسل جوانان تاکید می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همواره تاکید کرده‌ام که باید صنعت برق توسط دولت‌ها دائما توسعه یابد و از روش‌های نوین و بدون آلاینده برای تولید انرژی برق برای کشور بهره ببرند.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: امروزه برق جزء لاینفک زندگی‌ها شده که راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در مکان‌هایی مانند بخش‌های کویری استان اصفهان از بهترین روش‌های تولید برق است.

آیت الله طباطبائی‌نژاد اذعان کرد: البته از سوی دیگر باید برای مصرف بهینه انرژی‌ها همچون برق و گاز توسط مردم، اقدامات فرهنگی و تدابیر مدیریتی اندیشیده شود، قرار بر تولید دائم برق و گاز توسط دولت و مصرف بی‌رویه انرژی توسط مردم نیست.

وی در ادامه بیان کرد: رشد و پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف همچون تولید انرژی برق، صنایع مختلف و امور پزشکی و ...باعث عصبانیت و خشم دشمنان از انقلاب اسلامی شده است.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: گرچه مشکلات متعددی در نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که کسی منکر آن نیست، ولی نزدیک‌ترین حکومت در جهان به حکومت اسلامی مورد نظر اهل‌بیت(ع)، انقلاب اسلامی است و باید بر حفظ و حراست آن کوشید و تلاش کرد.

گفتنی است، میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور به همراه استاندار اصفهان و هیأت همراه در ابتدای جلسه به بیان گزارش مختصری از اقدامات و دستاوردهای دولت سیزدهم و همچنین هدف خود از سفر به اصفهان به منظور افتتاح پروژه نیروگاه خورشیدی در منطقه کوهپایه اصفهان اشاره کرد.

پایان خبر/63137/ش

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003266